SRDCEM TALENTŮ OSTRAVA

18.03.2017 23:00

V Katolickém Domě v Ostravě-Staré Bělé proběhl první ze tří benefičních koncertů „Srdcem Talentů pro Lukáše“, které byly naplánovány na tři, po sobě jdoucí soboty v Ostravě, Praze a Brně.

Ostravského koncertu se zúčastnilo celkem sedm vystupujících interpretů, Mirek Bílek z Benešova u Prahy, kapela Past z Plzně, kapely Dřeváci a Hot Dog Band z Prahy, Poutníci z České Třebové a Marod z Ostravy. Hvězdným hostem pak byla legendární pražská skupina Zelenáči.

Záštitu nad trojicí benefičních koncertů Srdcem Talentů převzal pražský arcibiskup, kardinál Dominik Duka a také biskup ostravsko-opavské diecéze František Václav Lobkowicz.

Amatérské soubory, které na koncertu vystoupily bez nároku na honorář vytvořily společně s diváky skvělou atmosféru v duchu spolupráce a vzájemnosti. Ze zaplaceného vstupného a darů soukromých osob a firem vytvořil Ostravský koncert zatím částku 40.500,- Kč, která bude předána Lukášově mamince společně s výtěžky dalších dvou koncertů v Praze a Brně počátkem dubna.

Finančním darem, nebo službou pomohly společnosti Hawlik, Ekologická Farma Koňakov, penzion Rabštejn, MUDr. Darja Komínková, Ragtime Records, Obecní Úřad MOb Ostrava-Stará Bělá a Starobělská farnost katolické církve. 

Akci mediálně podpořilo Country Rádio, dále Česká Televize Ostrava, Rádio Proglas, Český Rozhlas Ostrava, MS Deník, Starobělský Zpravodaj a morálně pak Fakultní Nemocnice Ostrava a Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského Kraje.

Návštěvou benefičního koncertu zažili všichni přítomní nejen neopakovatelný kulturní zážitek, ale také významnou měrou pomohli k vytvoření finanční pomoci k úhradě výloh, spojených s léčením těžce popáleného Lukáše. Všem zúčastněným za pomoc děkujeme. Jsme rádi, že se stále najde dostatek lidí a společností, kterým není těžký úděl ostatních lhostejný.

Za Vaši podporu pro Luku moc děkujeme :)